с. Мала Киріївка. Малокиріївська ЗОШ І-ІІ ст.

На допомогу батькам

2 трав. 2018

Про результати вибору підручників

15 лют. 2018

Результати педагогічної ради про вибір підручників

Нема результатів.
Комп"ютер та телевізор в житті дитини

Сьогодні телевізор і комп'ютер настільки міцно увійшли в наше життя, що в багатьох будинках працюють майже цілодобово. Одні вмикають телевізор «для фону», інші з головою поринають у телесвіт і витягнути їх звідти непросто. Діти мало не з пелюшок починають дивитися телевізор, з кожним роком проводячи біля нього все більше і більше часу.

Якщо дитина щодня подовгу сидить біля телевізора, то батькам слід насторожитися - все вказує на те, що їх чаду нема чим зайнятися. Вони в цьому теж винні. Деякі батьки сприймають блакитний екран в якості няні. Прийшов з дитсадка? Сідай  перед телевізором - отримуй свою пустушку і нікому не заважай.

Навряд чи хто-небудь серйозно стане заперечувати шкоду телебачення для здоров'я дітей. Всі розуміють, що це так. На психіку підлітків, наприклад, дуже негативно впливають сумнівні новації режисерів і шоуменів - вони приймають це за норму поведінки. Щоденні криваві сцени на екрані виробляють неприродне ставлення до смерті, і це потім виливається в суїциди і ненавмисні вбивства. Відношенню до протилежної статі багатьох підлітків навчають сучасні реаліті-шоу. Вони так міцно впроваджуються в підсвідомість, що діти сприймають відносини героїв як еталон і починають їх сліпо копіювати.

Фізичне здоров'я теж страждає. Проблеми із зором не змушують себе чекати. Дитяча короткозорість - справжня світова епідемія. Коли дитина сидить біля телевізора, його очі сприймають зображення як світлового потоку, заломлюється усередині очного яблука, проектуючи на сітківку. Дитина, сам того не помічаючи, напружує очі, щоб картинка стала чіткіше. Постійний рух на екрані змушує його уважно вдивлятися в деталі і ще більше напружуватися. Якщо щодня дитина проводить багато часу перед телевізором або комп'ютером, та ще в погано освітленому приміщенні, навантаження на очі стає надмірною. Результат - зорова перевтома. Якщо не вжити заходів, зір різко погіршиться.

Сьогодні телебачення активно витісняє читання, а це безпосередньо впливає на інтелектуальний розвиток - діти втрачають здатність мислити. Багато психологів одностайні в тому, що щоденне багатогодинне сидіння біля телевізора або комп'ютера призводить до дезадаптації. Реальне життя відходить на другий план. Дитина менше спілкується з однолітками, відвикає думати. Це і є перехід у віртуальний світ. Якщо час, проведений поза телевізора або комп'ютера, він вважає витраченим даремно, значить віртуальна залежність не за горами.

Сучасний світ неможливо уявити без комп'ютерів, телевізорів та інших технічних новинок. Мова не про те, щоб зовсім відгородити від них дитини, потрібно лише обмежити час, який він проводить поруч з ними. Маленька дитина повиннапроводити біля телевізора чи комп'ютера не більше одного-двох годин на день, підліток - до чотирьох годин. Якщо дитина відразу не готова  прийняти таку «теледісціпліну», то вводити її можна поступово. Наприклад, для початку домовитися з ним, щоб він не дивився телевізор під час їжі. Необхідно чимось захопити своє чадо: записати в секцію, віддати в музичну школу, ходити разом в басейн.

Комп'ютер і телевізор можуть серйозно допомогти дитині в розвитку. Малюкові можна пропонувати мультфільми, освітні передачі. Освоювати комп'ютер теж необхідно, але навантаження на очі повинна бути розумною. Малюкам молодше двох років дивитися телевізор не рекомендується. Крім навантаження на очі, він може стати сильним збудником, тобто некеровано впливати на центральну нервову систему дитини. Дітям старше двох років не варто проводити біля телевізора більше півгодини в день.

Дивитися телевізор дитина повинна обов'язково сидячи. Екран краще розташувати прямо перед ним. Не можна допускати, щоб він дивився на екран збоку. Увечері необхідно додаткове освітлення. Відстань від очей до екрана повинна бути не менше трьох метрів. Якщо екран досить великий, дитину слід посадити якомога далі від нього.

Розвиваючі програми стануть ще більш поширені, коли цифрове телемовлення прийде в кожен дім. Нерозумно заперечувати навчальний потенціал телевізійних і комп'ютерних технологій. Але міняти реальний світ на віртуальний ще нерозумніше. Потрібно знайти золоту середину і тоді все піде тільки на користь.